AMD Ryzen 5 3400G 3.70GHz AM4 dobozos processzor Wraith Spire hűtővel.
- Alap proci sebesség: 3.7 GHz
- Max turbó proci sebesség: 4.2 GHz
- L2 cache: 2 MB
- L3 cache: 4 MB
- TDP: 65 watt
- Memória típus: DDR4
- Memória csatorna: 2
- Max. memória sebesség: 2933 MHz
- Radeon™ RX Vega 11 Graphics
Az új APU egységek még nem 7 nm-es, hanem 12 nm-es gyártástechnológiával készülnek, alapjukat pedig a Picasso lapka adja. A ZEN+ architektúra jóvoltából azonos órajelen 3% körüli IPC növekedésre számíthatunk, azaz ennyivel több műveletet tudnak végrehajtani az újdonságok a Raven Ridge sorozat tagjaihoz képest. Igen ám, de ehhez még némi órajel-emelés is társul, ami további gyorsulásra ad lehetőséget, ahogy az a lenti táblázatból is kiderül. A magórajelek 100 MHz-cel, a maximális Boost órajelek pedig 300 MHz-cel emelkedtek az előző generációhoz képest mindkét esetben, de a szokásos VEGA 11-es és VEGA 8-as iGPU is a kínálat részét képezi, ami szintén gyorsult, méghozzá 150 MHz-cel. A memória-támogatás nem változott, vagyis továbbra is DDR4-2933 MHz-es memóriamodulokra van szükség, ha ki szeretnénk hajtani az iGPU-t. A PCI Express vezérlő ebben az esetben nem kínál 4.0-s támogatást, ugyanis a lapka még az előző generációs megoldásra támaszkodik.
Az új APU egységek közül a RYZEN 5 3400G esetében újítás, hogy paszta helyett forrasztást alkalmaztak a lapka és a hővezető sapka között, ami jobb hőátadást és jobb tuningpotenciált eredményez. Extraként a gyári hűtőt is lecserélték, így a korábbi 65 W-os AMD Wraith Stealth helyét a 95 W-os AMD Wraith Spire vette át. Ennek köszönhetően normál használat során halkabb lehet a rendszer, hiszen több tartalék marad a hűtésben, ugyanakkor némi tuningra is lehetőség nyílhat, ha ez a cél.
Fontos még megemlíteni, hogy az új APU egységek támogatják a védett 4K-s videó streameket, így például a Netflix 4K szolgáltatását is igénybe lehet velük venni. Ez nagyon jó hír, hiszen a funkció az előző generációból még hiányzott, pedig sokan vágytak volna rá, hiszen az aktuális APU generációt jellemzően kompakt és költséghatékony „mindenes” rendszerekben, illetve ütőképes HTPC konfigurációkban használták.
Kompatibilis AM4 foglalatú alaplapok:
- A520 chipset
- B350 chipset biosz frissítés után
- B450 chipset
- B550 chipset
- X370 chipset biosz frissítés után
- X470 chipset
- X570 chipset