AMD Ryzen 9 5900X processzor
Ismét eljött a várva várt pillanat, amelyet a játékosok és a kreatívok már nagyon vártak! Örömmel mutatjuk be a Ryzen processzorok következő generációját a Zen 3 architektúrán, Vermeer kódnéven. Pontosabban ez az AMD Ryzen 9 5900X, amely a következő paraméterekkel büszkélkedhet:
Alaplapok Ryzen 5000 CPU-hoz
Az AMD Ryzen 5000 processzorok sora szorosan kapcsolódik az AM4 foglalathoz, hasonlóan az első-, második- vagy harmadik generációs Ryzen processzorokhoz. Szükséged lesz azonban egy alaplapra a megfelelő chipsettel. Az AMD B550, A520 vagy X570 hivatalos támogatással rendelkezik. Egyébként ez egyértelmű választás a felhasználók túlnyomótöbbségeszámára. Ha már rendelkezel alaplappal, győződj meg arról, hogy új BIOS került telepítésre AGESA 1.0.8.0 vagy újabb (AGESA 1.1.0.0) verzióval.
Új Zen 3 magok
A nagyobb változtatások elsősorban közvetlenül a processzor magjaiban történtek. Elengedhetetlen volt az AMD Ryzen 9 5900X processzor belsejében a CPU magok belső elrendezésének átalakítása. 8 magos CCX (Core Complex) blokkokra koncentrálódnak, amelyek közvetlen hozzáféréssel rendelkeznek a dupla méretű L3 gyorsítótárhoz.
Az AMD Ryzen 9 5900X gondoskodik a teljesítmény hatalmas növekedéséről
Az új Ryzen messze legérdekesebb előnye a teljesítmény növekedése. Ez valóban észrevehető, akár 19% -os IPC (utasítások száma processzor órajelenként) növekedés formájában. Ezt a számot az AMD átlagosan 25 alkalmazásban mérve tette közzé, tehát nem elszigetelt növekedés egy előre beállított helyzetben.
VR tanúsítás
Minden AMD Ryzen 5000 processzor hibátlan virtuális valóság használatra kapott tanúsítványt. Akár fejlesztésről, akár a játékosok szempontjáról legyen is szó.
AMD Ryzen Master segédprogram
A kísérő AMD Ryzen Master alkalmazás átfogó monitorozást kínál a CPU állapotáról. Az összes paraméter figyelése mellett a teljesítmény is rendkívül részletesen hangolható.